"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Operacja o nazwie "Budowa niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej w Zatoniu" mająca na celu budowę i rozbudowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w Zatoniu wpłynie na poprawę funkcjonalności tego miejsca rekreacji dla turystów i mieszkańców obszaru LGD współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach podddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem w zakresie 4.6. Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Wartość projektu: 511 150,65 zł
Wartość dofinansowania 273 210 zł
W ramach projektu powstanie następujące wyposażenie niekomercyjne: pomosty wędkarskie, park linowy, grill z wędzarnią, minigolf, lampy solarne, atrakcje wodne, zjeżdżalnia wodna, kule typu „Bubble”, sprzęt ratowniczy, gry terenowe, gry typu geocaching i questing a także doposażenie siłowni zewnętrznej i placu zabaw.
newsletter

Newsletter - zapisz się!„Polubie”

+48 94 363 13 44 lub +48 512 040 108
 • pic1
 • pic2

O ośrodku

Wersja angielska

W sercu Pojezierza Zachodniopomorskiego, w dorzeczu Parsęty i Drawy – zaliczanych do najczystszych rzek w Polsce – leży Pojezierze Drawskie. Ten przepiękny i absolutnie dziewiczy region naszego kraju urzeka scenerią licznych jezior, lasów i łąk. Ciche i nastrojowe zatoczki, schowane za półwyspami głęboko wrzynającymi się w taflę jeziora, zatoki długie i wąskie oraz duże i owalne, a także strome urwiska brzegowe zamykają w swoim obrębie błękit wód Lubiego. Roztaczająca się ze skarp malownicza panorama przemawia ciszą i pięknem przyrody. To właśnie tu, nad samym Lubiem, jako śródleśna enklawa znajduje się Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe „Polubie”.

 

Nasz ośrodek przyciąga amatorów sportów wodnych i rekreacji na łonie natury. Proponujemy Ci odpoczynek w ustronnym miejscu – także urlop i wakacje z psem czy innym kochanym zwierzakiem – z dala od zgiełku i problemów dnia codziennego, ze smacznym, domowym jedzeniem w naszej stołówce. Zapewniamy pełne wyżywienie tradycyjne i wegetariańskie. Oferujemy tanie noclegi na jeziorem w wygodnych pokojach z łazienkami, TV i Wi-Fi, przytulnych domkach letniskowych również z łazienkami, TV i Wi-Fi lub na polu kempingowym i namiotowym wyposażonym w pełny węzeł sanitarny (toalety, prysznice i umywalki) przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Nasz ośrodek wolny jest od dymu tytoniowego i alkoholu, a korzystanie z naszych usług uwarunkowane jest zachowaniem trzeźwości i spokoju jako wyrazu szacunku dla innych gości. Czyste powietrze i wypoczynek nad jeziorem sprawią, że zregenerujesz siły, odzyskasz witalność i wrócisz do domu zrelaksowany/-a i zadowolony/-a. Zapraszamy do Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Polubie”! Do zobaczenia!

 

W „Polubiu” na naszych gości czekają także:

 • nabrzeże z piaszczystą plażą, zjeżdżalnią dla dzieci i molo – w sezonie letnim znajduje się ona pod stałym nadzorem wykwalifikowanych ratowników
 • wypożyczalnia sprzętu wodnego (wioślarsko-żeglarskiego): kajaki, kanu, łódki, żaglówki, rowery wodne
 • wypożyczalnia drobnego sprzętu sportowego: piłki nożne, do siatkówki, badminton, szczudła, kijki nordic walking
 • kompleks boisk: rekreacyjne boisko do gry w siatkówkę plażową, boisko wielofunkcyjne (profesjonalny kort tenisowy i profesjonalne boisko do gry w piłkę siatkową, rekreacyjne boisko do gry w piłkę nożną, 2 rekreacyjne boiska do gry w piłkę koszykową)
 • plac zabaw z piaskownicą, ścianką wspinaczkową i zjeżdżalnią linową
 • siłownia „pod chmurką”
 • romantyczne altanki nad jeziorem
 • mega szachy do gry na świeżym powietrzu
 • zadaszone miejsce na ognisko i grilla
 • stołówka na 80 miejsc konsumpcyjnych
 • świetlica wyposażona w TV i DVD
 • salka gimnastyczna, którą można przystosować do zajęć lekcyjnych
 • możliwość zamówienia masażu (klasycznego, leczniczego, relaksacyjnego, aromaterapeutycznego, gorącymi kamieniami, świecą) oraz drenażu limfatycznego – zabiegi wykonuje w naszym ośrodku Adam Baranowski, dyplomowany fizjoterapeuta; zamówienia prosimy składać bezpośrednio u niego: tel. kom. 663 785 316
 • Wi-Fi
 • bezpieczny parking

 

Dla naszych gości w sezonie letnim (od 15 czerwca do 15 września) organizujemy co tydzień warsztaty wypieku domowego chleba.

 

Pobierz wizytówkę ośrodka.

Zobacz film:Wirtualny spacer:

wirtualny_spacer