"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Operacja o nazwie "Budowa niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej w Zatoniu" mająca na celu budowę i rozbudowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w Zatoniu wpłynie na poprawę funkcjonalności tego miejsca rekreacji dla turystów i mieszkańców obszaru LGD współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach podddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem w zakresie 4.6. Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Wartość projektu: 511 150,65 zł
Wartość dofinansowania 273 210 zł
W ramach projektu powstanie następujące wyposażenie niekomercyjne: pomosty wędkarskie, park linowy, grill z wędzarnią, minigolf, lampy solarne, atrakcje wodne, zjeżdżalnia wodna, kule typu „Bubble”, sprzęt ratowniczy, gry terenowe, gry typu geocaching i questing a także doposażenie siłowni zewnętrznej i placu zabaw.
newsletter

Newsletter - zapisz się!„Polubie”

+48 94 363 13 44 lub +48 512 040 108
  • pic1
  • pic2
  • pic3

Atrakcje

Zapraszamy Cię na wczasy nad jeziorem Lubie. W środku pięknego, nieskażonego cywilizacją lasu czeka na Ciebie Centrum Rekreacjno-Wypoczynkowe Polubie. Zobaczysz, że polubisz to miejsce i będziesz chciał tu wracać.
Proponujemy wypoczynek nad jednym z najpiękniejszych akwenów Pojezierza Drawskiego. Jezioro Lubie, usytuowane na jego południowo-zachodnim krańcu, rozciąga się na długości 14,1 km. Czysty, wielki zbiornik wodny zachęca do kąpieli jak również wędkowania, a otoczenie ośrodka do wszelkich form aktywnego wypoczynku. W okolicy biegną dwa oznakowane szlaki turystyczne, co z pewnością zaciekawi amatorów pieszych oraz rowerowych wycieczek. Dłuższy szlak turystyczny, czerwony „Wokół jeziora Lubie” o długości ok. 50 km zaczyna się i kończy w Drawsku Pomorskim (Drawsko Pomorskie – Mielenko Drawskie – Dzikowo – Karwice – Siennica – Lubieszewo – Linowo – Gudowo – Drawsko Pomorskie). Krótszy, „Góra Lisica” przebiega poprzez fantastycznie wypiętrzony, pagórkowaty obszar w okolicy imponującego polodowcowego wzniesienia góry Lisicy (167 m n.p.m.). Wzdłuż trasy napotkamy liczne punkty widokowe oraz zabytkowe pałace i dwory ukryte w cieniu parkowego starodrzewia, a także kościoły o interesującej, zróżnicowanej architekturze (Złocieniec – Darskowo Pomorskie – Rzęśnica – Kosobudy –Kosobudki – Linowo – Lubieszewo – Stawno – Złocieniec).
W naszej przystani znajdziesz łódki, kajaki, rowery wodne. Dysponujemy też żaglówkami typu „DZ”, „Orion”, „Omega”. Ciekawy, podłużny kształt jeziora, nieregularna linia brzegowa i rozsiane po akwenie wyspy sprawiają, że każde wypłynięcie staje się wspaniałą przygodą. Dodatkowych wrażeń dostarcza przepływająca przez Lubie rzeka Drawa. Za jej sprawą z plaży naszego jeziora można zacząć spływ malowniczym szlakiem kajakowym im. ks. kard. Karola Wojtyły. Jezioro z racji czystej i głębokiej wody obfituje w ryby, zwłaszcza w okonie, szczupaki i leszcze – to raj dla wędkarzy. Z myślą o nich przygotowaliśmy specjalną ofertę. Pozwolenie na wędkowanie można wykupić na miejscu.
Ośrodek Polubie to idealne miejsce dla tych wszystkich, którzy chcą obcować z nietkniętą przez człowieka przyrodą. Jednak jeśli bardzo zatęsknisz za cywilizacją, niedaleko stąd jest Złocieniec. To spokojne, małe, liczące 13 tys. mieszkańców miasteczko. Będąc tu, warto zobaczyć zabytkowe śródmieście, a tam kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z XV wieku. Godne uwagi są także ruiny złocienieckiego zamku, o którym krążą piękne legendy. Jego najstarsze fundamenty datuje się na XIV w. Budowla popadła w ruinę dopiero po II wojnie światowej. Dziś jej wspaniałość oddają jedynie stare pocztówki, fotografie i obrazy. Warto również zobaczyć zabytkowy kompleks sanatoryjno-szpitalny z 1905 r., otoczony dzikim ogrodem. Znużony zwiedzaniem możesz odpocząć w malowniczym zakątku miasta, jakim jest Park Żubra. W sezonie letnim odbywają się w mieście stałe masowe imprezy: Dni Złocieńca, Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Złocienieckiej, Zachodniopomorskie Targi Wystawiennicze oraz Jarmark Kultury Mieszkańców Pojezierza Drawskiego. Pobliski Bolegorzyn proponuje zwiedzanie Muzeum PGR. Wizyta tam będzie doskonałą lekcją nie tak znów odległej historii dla starszych dzieci i młodzieży. W niedalekim Stawnie zapoznasz się ze sztuką rękodzielniczą. Tu, w „Izbie pod Kasztanami” działają „Sianoploty”. Można wziąć udział w warsztatach wyplatania przedmiotów z siana o różnym stopniu trudności. Spod ręki prowadzących zajęcia wychodzą anioły, zwierzęta, zabawki, ozdoby świąteczne… Możesz podziwiać proces powstawania wyrobów, a także samemu spróbować swoich sił. Tropicieli historii z pewnością zainteresują ruiny średniowiecznego Zamku Drahim w Starym Drawsku. Odbywają się tam ciekawe imprezy plenerowe pod hasłem „Lato z Historią” (sierpień). Grupom zorganizowanym oferujemy także wycieczki autokarowe do oddalonego o 94 km Kołobrzegu. Dla naszych gości posiadamy specjalną atrakcje - możliwość obserwowania przyrody w tym chronione gatunki ptaków za pomocą dwóch punktów obserwacyjnych na terenie ok. 20 ha pola z lasem.

Zobacz film:Wirtualny spacer:

wirtualny_spacer